حامیان روسیه در شهرهای شرق اوکراین در حال اشغال ساختمان های دولتی و نصب پرچم روسیه بر فراز آنها هستند. همزمان نیروهای دولتی با حمله به حامیان روسیه و زد و خورد مسلحانه با آنها، به دنبال پس گرفتن ساختمان های دولتی هستند.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری ها، روس تبارها جمعیت غالب در مناطق شرق اوکراین هستند. آنها ضمن مخالفت با دولت غربگرای  اوکراین، خواهان برگزاری همه پرسی در مناطق شرقی اوکراین برای جدایی از این کشور و پیوستن به خاک روسیه  هستند.
قبل از این با برگزاری همه پرسی در شبه جزیره کریمه، این منطقه از خاک اوکراین جدا شد و به روسیه پیوست گرچه دولت کی یف موافق این روند نیست و آن را غیرقانونی می داند.

مهمترین تحولات ناآرامی های شرق اوکراین به این شرح است:

- دولت مرکزی اوکراین مهلتی را برای خلع سلاح جدایی طلبان شرق این کشور و عقب نشینی آنها از ساختمان های دولتی اعلام کرده است.

دولت اوکراین تا صبح امروز دوشنبه به جدایی طلبان در شرق این کشور مهلت داده است سلاح خود را زمین بگذارند در غیر این صورت با  حمله گسترده نیروهای امنیتی روبه رو خواهند شد.

- شورای امنیت سازمان ملل متحد جلسه فوق العاده ای را برای بررسی وضعیت اوکراین برگزار کرد.

افراد مسلح حامی روسیه کنترل مرکز پلیس را به دست گرفته اند
شهر سلافیانسک در شرق اوکراین (منبع: آسوشيتدپرس)- سفیر انگلیس در سازمان ملل متحد گفت: دهها هزار نفر از نظامیان روسیه در مرزهای این کشور با  اوکراین مستقر هستند. تصاویر ماهواره ای نشان می دهند حدود 35 تا 40 هزار نظامی روسیه مجهز به جنگنده، تانک و توپخانه و واحدهای پشتیبانی در مرز اوکراین مستقر هستند. علاوه بر این 25 هزار نظامی روسیه در منطقه کریمه نیز مستقر هستند.

- احتمال مداخله نظامی روسیه در اوکراین به بهانه جلوگیری از سرکوب روس تبارهای شرق اوکراین به دست دولت کی یف وجود دارد.

- دولت روسیه بارها به دولت مرکزی اوکراین درباره مقابله با جدایی طلبان روس تبار شرق این کشور هشدار داده است.

 خودروهای نظامی روسیه در مرزهای اوکراین (رویترز)- در روزهای اخیر بارها شماری از شبه نظامیان اوکراینی حامیان روسیه با حمله به ساختمان های دولتی و مراکز پلیس به دنبال سیطره بر آنها هستند. شبه نظامیان اوکراینی حامیان مسکو پس از تسخیر ساختمان ها، پرچم روسیه را جایگزین پرچم اوکراین می کنند.

- رئیس جمهور موقت اوکراین تا ساعت 6 صبح امروز به وقت گرینویچ به حامیان روسیه در شرق این کشور مهلت داده است. ساختمان های دولتی را ترک کنند و سلاح خود را به زمین بگذارند در غیر این صورت با عملیات نظامی گسترده و همه جانبه روبه رو خواهند شد.

- حامیان روسیه در شهر سلافیانسک در شرق اوکراین یکی پس از دیگری در حال اشغال ساختمان های دولتی هستند. آنها همچنین کنترل ساختمان شورای شهر ماریوبول در استان دونتسک را نیز به کنترل خود در آوردند.

 یکی از شبه نظامیان مسلح حامی روسیه در نزدیکی پلیس در شهر سلافیانسک در شرق اوکراین (رویترز)- ناتو به روسیه درباره دخالت نظامی در خاک اوکراین هشدار داد.

- نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت: تحریم های آمریکا علیه برخی شرکت ها و مقامات روسیه باعث شد ارزش روبل واحد پول روسیه به کمترین میزان در تاریخ خود برسد. ارزش معاملات در بورس های روسیه 20 درصد کاهش یابد.

- دولت اوکراین عملیات سرکوب جدایی طلبان حامی روسیه در شرق اوکراین را عملیات مبارزه با تروریسم گذاشته است.

- به دستور رئیس جمهور موقت اوکراین، ارتش این کشور در عملیات نظامی علیه جدایی طلبان حامیان روسیه در شهرهای شرق اوکراین مشارکت خواهد کرد.

- نیروهای امنیتی و نظامی دولتی اوکراین توانسته اند با استفاده از سلاح گرم برخی ساختمان ها را از حضور حامیان روسیه تخلیه کنند و دوباره کنترل این ساختمان ها را به دست بگیرند.

تجمع جدایی طلبان و حامیان روسیه مقابل ساختمان دولتی در شهر دونیتسک در شرق اوکراین (آسوشیتدپرس)- روسیه به اوکراین درباره استفاده از زور علیه ملت اوکراین هشدار داد. مسکو گفته است دولت اوکراین به دنبال سرکوب ملت خود است. این اقدامی جنایتکارانه است.

- حامیان روسیه در شهرهای شرقی اوکراین از هفته ها قبل تاکنون با برگزاری تظاهرات و تجمع های اعتراض آمیز خواستار برگزاری همه پرسی در مناطق خود برای جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه به مانند منطقه کریمه هستند.

- آمریکا و کشورهای غربی، دولت روسیه را عامل تنش ها و ناآرامی های شرق اوکراین می دانند.

- رئیس جمهور موقت اوکراین، روسیه را به حمله نظامی به کشورش از طریق حمایت از افراد مسلحی متهم کرد که با حمله به ساختمان های دولتی، کنترل آنها را به دست می گیرند.

معترضین در حال ترک ساختمان دادستانی کل در شهر دونیتسک در شرق اوکراینتاريخ : | | نویسنده : smsbazy |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.