مدیر کمیسیون اساسنامه ها و مقررات شورای عالی آموزش و پرورش، نحوه ادامه تحصیل دارندگان مدارک تحصیلی دوره های مختلف آموزشی را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از شورای عالی آموزش و پرورش، شاپور محمدزاده اظهار داشت: در نظام آموزشی قدیم (شش سال ابتدایی و سه سال سیکل اول) متقاضیان فاقد مدرک تحصیلی پایه اول تا پنجم ابتدایی و مردودی پایه ششم نظام قدیم می توانند به صورت داوطلب آزاد در پایه ششم ابتدایی ثبت نام کنند، قبولی پایه ششم نظام قدیم نیز می تواند در پایه هفتم بزرگسالان یا آموزش از راه دور ثبت نام کند.

وی ادامه داد: قبولی پایه اول سیکل اول می تواند در پایه دوم راهنمایی یا پایه هشتم بزرگسالان نظام جدید یا آموزش از راه دور ثبت نام کند همچنین قبولی پایه دوم سیکل اول می تواند در پایه سوم راهنمایی یا پایه نهم بزرگسالان نظام جدید یا آموزش از راه دور و قبولی پایه سوم سیکل اول در پایه اول متوسطه نظام موجود بزرگسالان و یا پایه دهم بزرگسالان نظام جدید ثبت نام کند.

محمدزاده گفت: در نظام آموزشی موجود (پنج سال ابتدایی و سه سال راهنمایی تحصیلی)، متقاضیان فاقد مدرک تحصیلی پایه اول تا چهارم ابتدایی و مردودی پایه پنجم نظام موجود می توانند به صورت داوطلب آزاد در پایه ششم ابتدایی (مشروط به داشتن حداقل 11 سال تمام) ثبت نام کنند.

وی بیان داشت: قبولی پایان دوره انتقال نهضت سوادآموزی و پایه پنجم ابتدایی نظام آموزشی موجود قبل از سال تحصیلی 91ـ90 می تواند در پایه هفتم نظام جدید ثبت نام و ادامه تحصیل دهد و در صورت کسب شرایط قبولی در این پایه، قبولی وی به عنوان تعیین پایه تلقی شده و می تواند با رعایت سایر شرایط در پایه هشتم نظام جدید ثبت نام کند و در صورتی که در پایه هفتم مردود شود، مجددا در پایه هفتم ثبت نام کند و ادامه تحصیل دهد.

مدیر کمیسیون اساسنامه ها و مقررات شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد که قبولی پایه اول راهنمایی می تواند در پایه دوم راهنمایی بزرگسالان، آموزش از راه دور یا پایه هفتم نظام جدید ثبت نام کند و قبول پایه دوم راهنمایی می تواند در پایه سوم راهنمایی بزرگسالان، آموزش از راه دور یا پایه هشتم نظام جدید ثبت نام کند و قبولی پایه سوم راهنمایی نیز می تواند در پایه اول متوسطه نظام موجود یا پایه نهم نظام جدید ثبت نام کند.

محمدزاده تاکید کرد: متقاضیان موضوع این شیوه نامه پس از تطبیق وضعیت و بر اساس کارنامه قبولی مجاز خواهند بود، در صورت داشتن سایر شرایط و دایر بودن پایه تحصیلی به عنوان دانش آموز در مدارس روزانه ادامه تحصیل دهند در غیر این صورت در واحدهای آموزشی بزرگسالان آموزش از راه دور یا به صورت داوطلب آزاد (متفرقه) ادامه تحصیل خواهند داد.

وی تصریح کرد هدایت تحصیلی این قبیل افراد تا استقرار کامل هدایت تحصیلی در دوره اول متوسطه نظام جدید آموزشی حسب مورد بر اساس نمرات دروس دوره راهنمایی و متوسطه بر اساس شیوه نامه آموزش و پرورش است.

فراهنگ (1)**1883**

تاريخ : | | نویسنده : smsbazy |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.